Açılış Kapanış 09:00-18:30
Email info@kreatifmerkezi.com WhatzApp +90 554 792 31 22
Açılış Kapanış 09:00-18:30
Email info@kreatifmerkezi.com WhatzApp +90 554 792 31 22

Google Adwords Reklamcılığı ile Organik Arama Sonuçlarının Arasındaki Farkı Öğrenin

Google Adwords Reklamcılığı ile Organik Arama Sonuçlarının Arasındaki Farkı Öğrenin Dijital pazarlamanın işletmenize sağlayabileceği tüm avantajlardan yararlanmadan önce, ücretli reklamcılık ve organik arama sonuçları arasındaki farkı anladığınızdan emin olun. Google‘ın dijital reklamcılık platformu olan AdWords’de reklamı verdiğiniz sırada bir kullanıcının işletmenizle ilgili ürün veya hizmetler hakkında Google araması gerçekleştirdiğini varsayalım.

1. Bölüm “AdWords” reklamları içerebilir. Reklamlar, Google arama sonuçları sayfasının üst veya alt kısmında, “Reklamlar” etiketinin yanında veya altında görünebilir. Reklamlar esasen kullanıcının arama yaptığı ürün veya hizmet için ne kadar alakalı ve faydalı olduklarına, teklifinize ve daha birkaç faktöre göre sıralanır.

2. bölüm “organik” arama sonuçlarından oluşur. Bunlar, kullanıcının arama yaptığı ürün veya hizmetle doğrudan alakalı içerik barındıran web sitelerine yönlendiren ücretsiz bağlantılardır. Site, arama terimiyle ne kadar alakalı olursa, bağlantı listede o kadar yukarıda gösterilir. Alakalı web siteniz burada görünebilir ancak reklamınız görünmez.

ADWORDS REKLAM İLE İŞİNİZİ BÜYÜTÜN

ADWORDS ANALİZİNİZİ ŞİMDİ ÜCRETSİZ OLARAK YAPTIRIN, 100 TL HOŞ GELDİN HEDİYE REKLAMINIZI HEMEN AKTİFLEŞTİRELİM. HEMEN REKLAM VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Google AdWords Nedir ?

Google AdWords, Google‘ın sunmuş olduğu bir reklamcılık hizmetidir. Google AdWords ile reklam veren kullanıcıların reklamları, aranan kelimeyle ilişkilendirilerek; Google arama sayfasında arama sonuçlarının en üstünde ve en altında yer almaktadır. Google‘ın şirketinin gelirlerinin yaklaşık %90’nını reklam hizmeti oluşturmaktadır. İnternet’te yeni müşterilere ulaşmak ürün veya hizmetinizi pazarlamak istiyorsanız, Google AdWords ile reklam yayınlamak tam size göre bir çözüm olabilir. Google AdWords ile reklam yayınladığınızda işinizin büyümesine yatırım yaparsınız. Lütfen makalenin devamını okumak için tıklayınız.

AdWords Reklamcılığının işletmenize avantajları nelerdir

Google AdWords Reklamcılığı ile işinizi büyütmeniz kolaydır. Filtreleme özelliği sayesinde potansiyel müşterilerinize tam ürün veya hizmetinizi ararlarken farklı stratejilerde hedefleme yöntemleri kullanabilirsiniz Adwrods kampanyalarınızı farklı işletme hedeflerinize göre özelleştirmek için farklı reklam biçimlerinden ve özelliklerden yararlanın. Örneğin, daha fazla telefon araması almak için reklamlarınıza tıklanabilir bir “Ara” düğmesi ekleyebilir veya markanızı sergilemek için video reklamları kullanabilirsiniz. AdWords Reklamcılığının işletmenize avantajları nelerdir adlı makalemizin devamını okumak için tıklayın.

 Bir sonraki yazımız olan Google AdWords başlıklı makalemizde Google AdWords Reklamcılığının hakkında çok kapsamlı bilgiler verilmektedir.
Kreatif Merkezi Yazarımızın Google Adwords Reklamcılığı ile Organik Arama Sonuçlarının Arasındaki Farkı Öğrenin hakkındaki makalemizi beğendiyseniz lütfen paylaşımda bulunun.