Açılış Kapanış 09:00-18:30
Email info@kreatifmerkezi.com WhatzApp +90 554 792 31 22
Açılış Kapanış 09:00-18:30
Email info@kreatifmerkezi.com WhatzApp +90 554 792 31 22

Google a Reklam Verme Avantajları Nelerdir

Google a Reklam Verme nin işletmenize ne gibi avantajları vardır. Google Adwords Nedir ve Google Reklamları Nasıl Kazandırır.

Google AdWords Nedir?

Google Adwords , işletmelerin reklamlarını Google’ın arama sonuçları sayfasında yayınlamalarını sağlayan bir çevrimiçi reklamcılık hizmetidir. Reklamlar, normal arama sonuçlarıyla hemen hemen aynı görünüyor, tek fark yeşil renkli “Reklam” kelimesidir. Google reklamları, bir arama sonuçları sayfasının üstünde ve altında görünür.

Google a Reklam Verme Avantajları

Google‘da reklamcılığın üç temel avantajı vardır:

  1. Coğrafi Konum?

Google’da arama yapan kullanıcılar, aradıkları anahtar kelimede hizmet veya ürün almak isterlerse bulundukları coğrafi bölgeden bu ürünü veya hizmeti almayı tercih ederler. Reklamınızın gösterilmesini istediğiniz coğrafi konumu belirleyebildiğinizden, yalnızca bölgenizdeki kişilerin reklamınızı görmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin, Google’ dan yalnızca reklamınızın İstanbul’ da bulunan kişilere gösterilmesini isteyebilirsiniz.

  1. Yanlızca Reklamınız Tıklanırsa Ödeme Yaparsınız

Google Reklam Verme’ nin Bir başka cazip yanı ise reklamınızın tıklanması durumunda yani işe yaraması durumunda ödeme yapıyor olmanız.

  1. Gelişmiş İzleme Yeteneği

AdWords gösterge tablosu ile kaç kişinin reklamınızı gördüğünü, kaç kişinin reklamınızı tıklandığını ve kaç kişinin işlem yaptığını izleyebilirsiniz.

Google Nasıl Reklam Verilir?

Google Nasıl Reklam Verilir; Adwords Reklam vermek basittir, Adwords Reklamlarının Performansı Değerlendirmek ve Optimize etmek zordur.

Google adwords ayarlarına hakim değilseniz veya bir Google partners sınavına katılıp sınavı başarılı bir şekilde tamamlamadıysanız kesinlikle kendiniz Google adwords reklam vermeyi denemeyin sebebi paranız boşa gitmesin.

Google Reklamlarını denemeniz İçin 100TL Kupon Kodu ister misiniz dilerseniz burayı Tıklayarak Kod talebinde buluna bilirsiniz.

Evet gelelim Google Reklam Vermek için neler yapmalıyız.

Öncelikle bir gmail hesabı edinmeniz gerekiyor ve adwords reklam sayfasına gidiyoruz. oturum aç linkine tıklıyoruz ve mail adresimiz ile şifremizi giriyoruz.

Ardından altta bulunan adwords heseabınıza giriş linkini tıklayınız, bu ekranda ilk kampanyanızı oluşturun linkine tıklayın ardından çıkan sayfada önce kampanya adınızı belirleyin ardından coğrafi hedefleme yapın, Adwords Reklam uzantıları kısmının detayını göreceksiniz orayı da dolduruyorsunuz ve sonra bütçe kısmını dolduruyorsunuz.

Tamamen sitenizle ve sattığınız ürünle ilgili reklamlar olması reklam kalite puanınızı arttıracaktır. Ona göre alakalı anahtar kelimeler girmeye özen göstermenizde yarar var.Bu Konu Biraz Ayrıntı İsteyen bir Konu Aslında Eğer Bu konu İle Alakalı Olarak Ücretsiz Destek Almak İsterseniz Tıklayarak Destek alabilirsiniz.

Kaydet ve Faturalandırma sayfasına geç şıkkını işaretledikten sonra Türkiye’ yi seçip devam diyoruz. Fatura profilinizi ayarlayıp telefon bilgilerinizi giriyorsunuz, sonraki sayfada adres bilgilerinizi ve telefon numaranızı kaydettikten sonra kredi kartı ödeme sayfası karşınıza çıkıyor Bu kısımdan Otomatik ödemeler ya da Manuel ödemeleri seçebilirsiniz.

Google Reklam Verme

Google Reklam Verme veya Google Reklamcılığı, Google işletme sahipleri için mükemmel bir pazarlama aracıdır. Google da hizmetinizi veya ürününüzü arayan ve birçok insan var.

Dijital Ortamda İşletmenizin Satışlarını Nasıl Artırırsınız?

Google arama motoru ile Google reklam verme ye başlayarak işletmenizin dijital platformlarda varlığını hissettirerek işletmenizin satışlarını artıra bilirsiniz unutmayın Google arama motorunda Dünya çapında her gün 4 milyardan fazla arama yapılır bu ramak Türkiye de ise 200 milyon olarak tahmin edilmektedir.

Kreatif Merkezi Yazarlarının Hazırlamış Olduğu Makalemizi Beğendiyseniz Lütfen Beğenip Paylaşalım.